Rider |
Team |
Category |
Andrew Colver | Guernsey Velo Club | Expert men |
James Roe | Guernsey Velo Club | Expert men |
Mike Serafin | Guernsey Velo Club | Expert men |
James Benney | None | Expert men |
Pete Wilby (change to sport) | PeteWilbyTriathlOn | Expert men |
Ian Wye | Raptor racing | Expert men |
Mark Byrne | The Old Boy and Girl | Expert men |
Stuart Brereton | War Vena RT | Expert men |
Emily Knight | None | Expert women |
Danny Cox | None | Fun men |
Mike McLeish | None | Fun men |
Tony Perkins | None | Fun men |
Tony Porter | None | Fun men |
ROD MCLEAN | WADEBRIDGE COASTERS CC | Fun men |
Evie Lane | None | Fun women |
Nick Welsh | None | Grand Vet men |
Stuart Pickering | Team Giant Helston | Grand Vet men |
Giles Heardman | YOGI | Grand Vet men |
Kim Long | None | Grand Vet women |
Reuben Renton | MDCC | Juvenile boys |
William Dibble | Minehead Merlin's | Juvenile boys |
Harry Reeder | Minehead Merlins | Juvenile boys |
James McDouall | Pilgrim Flyers / Hot Pursuit Cycles | Juvenile boys |
Jack Southcott | Plymouth Pilgrims | Juvenile boys |
Joe Dix | Tavistock Wheelers | Juvenile boys |
Leo White | Tavistock Wheelers | Juvenile boys |
Ellen Garnsworthy | Taw Velo | Juvenile girls |
Sport men | ||
brett barton | None | Sport men |
John Mitchell | None | Sport men |
Jack Stevens | None | Sport men |
Stuart McPhail | Royal Navy and Royal Marines Cycling Association | Sport men |
Ed Welsh | Southfork Racing | Sport men |
George Armstrong | Taw Velo | Sport men |
Sport women | ||
Alicia Hockin | Minehead Merlins | Sport women |
Kerri-Ann Upham | Pure Endurance Triathletes | Sport women |
Laura Griffiths | Red Brick Cycles | Sport women |
Luke Reeder | Minehead Merlins | Under 10 boys |
William Edgar | None | Under 10 boys |
Finlay Maynard | None | Under 10 boys |
Oliver Nahavandi-pour | None | Under 10 boys |
Lara Dix | Tavistock Wheelers | Under 10 girls |
Charlie Bennett | None | Under 12 boys |
Charlie Bennett | None | Under 12 boys |
Callum Cox | None | Under 12 boys |
Seb Hough | None | Under 12 boys |
Finlay Eynon | Pilgrim Flyers | Under 12 boys |
Ben Goldsmith | Pilgrim Flyers | Under 12 boys |
Harry Symes | Pilgrim Flyers | Under 12 boys |
Ewan Dix | Tavistock Wheelers | Under 12 boys |
Louis Garnsworthy | Taw Velo | Under 12 boys |
Max Standen | Taw Velo | Under 12 boys |
Molly Lane | Pilgrim Flyers | Under 12 girls |
Jasper Farrington | None | Under 8 boys |
Seth Byrne | The Knackers | Under 8 boys |
Ruben Byrne | The Old Boy and Girl | Under 8 boys |
Lottie Eynon | None | Under 8 girls |
Jon Bradley | (transfer from rd 1, owes £5) | Vet men |
Marcus Durant | Honiton Spinners / Vanelli Cycling | Vet men |
Andy Taylor | MDCC | Vet men |
James Squires | None | Vet men |
Andrew Butler | None | Vet men |
Rob Smith | Royal Navy Cycling | Vet men |
Mike Tomlinson | Southfork Racing | Vet men |
Pete Dawe | southforkracing | Vet men |
Simon Hogg | Tanks Direct Cycling | Vet men |
Wayne Reeder | Tanks Direct Cycling | Vet men |
Darren Armstrong | Taw Velo | Vet men |
Graham Garnsworthy | Taw Velo | Vet men |
Wilfred Templar | Pilgrim Flyers | Youth boys |
Alex Whitemore | Pilgrim Flyers | Youth boys |
Edward Armstrong | Taw Velo | Youth boys |
Contact Us | Advertise | Use Our Online Entry System
All content © XC Racer.com | Website Designed and Developed by DesignUNLTD